Zarząd

Maciej Wąsikiewicz – Prezes

Trener UEFA , od 2012 do 2014 trener w Akademii Reissa (grupy młodzieżowe), od 2015 do 2016 trener seniorów w TS Polonia Poznań klasa okręgowa. W 2011 roku odbył staż trenerski w KS Warta Poznań.

Praca w roli trenera i budowa własnego warsztatu pracy pozwoliła mi się przyjrzeć od podszewki specyfice piłki nożnej. Swoją przygodę z piłką nożną zacząłem już od najmłodszych lat, będąc uczniem i zawodnikiem szkoły sportowej SP 13 w Poznaniu. Dodatkowo przez długie lata miałem możliwość obserwacji pracy trenerskiej mojego ojca, Wojciecha Wąsikiewicza, współpracującego z wieloma klubami w całej Polsce. Systematycznie odbywam szkolenia i kursokonferencje organizowane przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Rola prezesa klubu jest dla mnie nowym wyzwaniem, z którego zamierzam wywiązać się rzetelnie i dążyć do największego możliwego rozwoju klubu. Pragnę, aby klub TS Polonia Poznań był miejscem rozwoju, sukcesów oraz szkolenia.

m.wasikiewicz@tspolonia.pl

 

Konrad Kowalski – I Wiceprezes

Absolwent AWF Poznań na kierunku Wychowanie Fizyczne, posiadający licencję trenera PZPN B. Wychowawca oraz nauczyciel w klasie sportowej o profilu Piłka Nożna w Szkole Podstawowej nr 45 im. ORP „Poznań” w Poznaniu. Były trener młodzików w „TS Polonia Poznań” oraz orlików i trampkarzy w KS Koziołek Poznań w I lidze poznańskiej WZPN . Aktualnie szkoleniowiec grup młodzieżowych w Polonii Poznań. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał nie tylko na polskich boiskach, ale również na stażach trenerskich w Szkocji (FC Spartans Edynburg) oraz w Anglii (FC Norwich City).

„Zdobyte doświadczenie chcę wykorzystać do budowy systemu szkolenia w TS Polonia Poznań począwszy od najmłodszych grup żaków. Chcę w tym zakresie współpracować ze szkołami, Wydziałem Sportu Urzędu Miasta oraz Wielkopolskim Związkiem Piłki Nożnej. Kierunki rozwoju to piłka męska oraz kobieca. Dzięki tworzeniu zespołów dziewcząt klub ma szansę stać się silnym ośrodkiem szkolenia piłkarskiego kobiet w Poznaniu. Systematyczna praca z młodzieżą pozwoli stopniowo zwiększać zasięg działania w regionie.”

k.kowalski@tspolonia.pl

 

Justyna Czudzińska – Sekretarz

Manager sprzedaży z wieloletnim stażem. W wieku juniorskim związana sportowo z AZS Poznań jako zawodniczka sekcji koszykówki. Obecnie kierownik kobiecej sekcji I-ligowej drużyny TS Polonia Poznań. Od kilkunastu lat prowadzi sportowy rozwój córki, która trenuje piłkę nożną.

„Swoje doświadczenie, które zdobyłam od czasu gry córki w drużynach chłopców klubu „Błękitni Owińska”, poprzez przygodę w turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, aż do powołania do reprezentacji makroregionu i wreszcie debiutu w wieku 15 lat w seniorskiej drużynie I ligowej Polonii Poznań, chciałabym wykorzystać podczas  pracy w TS Polonia. Moim głównym celem jest budowa odpowiednich struktur i atmosfery oraz ułatwienie rekrutacji młodym adeptkom tego sportu tak, aby uprawianie tej pięknej dyscypliny umożliwić jak największej grupie chętnych, od żaków do seniorów.”

j.czudzinska@tspolonia.pl

 

Hanna Karpińska – Skarbnik

Absolwentka szkoły muzycznej, która obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Sport od zawsze towarzyszył i nadal towarzyszy w jej życiu. Mama trójki dzieci, a przede wszystkim wielki kibic córki Klaudii, która od 3 roku życia fascynowała się piłką nożną i realizowała się w drużynach mieszanych. Jednak marzeniem Klaudii była gra z innymi dziewczynkami i to właśnie Polonia Poznań pozwoliła spełnić to życzenie.

„Będąc w zarządzie klubu Polonia Poznań jako rodzic chciałabym w jakiś sposób pomóc aby klub prężnie się rozwijał a dzieci odnosiły same sukcesy w sporcie.”

h.karpinska@tspolonia.pl

 

Sebastian Przybylski – Członek Zarządu

s.przybylski@tspolonia.pl

 

Paweł Tyl – Dyrektor Sportowy

p.tyl@tspolonia.pl

Wielki sympatyk sportu , przyjaciel młodzieży i zapalony działacz sportowy. Prywatnie manager z wieloletnim stażem w jednej z największych spółek branżowych w Polsce , gdzie zdobywał doświadczenie współpracy z ludźmi oraz sposobów zarządzania zasobami ludzkimi. Handlowiec z zamiłowania i od urodzenia. Ponad dwudziestokilkoletnie doświadczenie w handlu i kontakcie z klientami utarło w nim przeświadczenie ,że nie ma problemu nie do rozwiązania , wystarczy tylko chcieć i mieć partnera po drugiej stronie.

W klubie z małą przerwą od siedmiu lat , zajmuje stanowisko dyrektora sportowego i jest odpowiedzialny między innymi za wszystkie transfery , umowy transferowe , dokumentację zawodników i zawodniczek , koordynuje drużyny kobiece pierwszej i trzeciej ligi oraz seniorów, współpracuje z trenerami , współtworzy strategię rozwoju klubu i jest siłą doradczą Zarządu.