Badania sportowe

​Z dniem 1 marca weszły w życie nowe przepisy dotyczące badań lekarskich dla sportowców-amatorów. Rewolucyjne zmiany będą stanowić duże ułatwienie dla klubów i samych zawodników. Badania będą wykonywane rzadziej, a koszt ich przeprowadzenia znacząco się zmniejszy.

Więcej informacji o nowych przepisach znajduje się TUTAJ

Klub w zakresie badań sportowych nadal współpracuje z Lekarzem Medycyny Sportowej, dzięki czemu nasi zawodnicy mogą wykonywać okresowe badania dla sportowców w prywatnej praktyce. W celu umówienia wizyty prosimy kontaktować się na wskazany poniżej nr tel.  Na wizytę może być konieczne wykonanie dodatkowych badań a informacja o tym zostanie przekazana podczas rejestracji.

Dr n. med. Ziemska Beata – Gabinet medycyny sportowej

Adres ul. Guliwera 6, 60-193 Poznań

Tel. +48 603630304

Informacje ogólne – dr n. med. Beata Ziemska

Dr n. med. Beata Ziemska dyplom lekarza uzyskała w 1989 roku, po ukończeniu Akademii Medycznej w Lublinie. W 1996 roku w Poznaniu zdobyła specjalizację I stopnia z chorób wewnętrznych, a trzy lata później zdała egzamin w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi i otrzymała tytuł specjalisty II stopnia z medycyny pracy. W 2004 roku ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania w Opiece Zdrowotnej na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W międzyczasie otrzymała prawo do orzecznictwa w sporcie amatorskim. Odbyła także szkolenia uprawniające ją m.in.  do badań kierowców i osób ubiegających się o pozwolenie na broń. W 2012 na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu obroniła rozprawę doktorską, otrzymując tytuł doktora nauk medycznych.

Stale poszerza swoje kwalifikacje zarówno w zakresie chorób wewnętrznych, jak i medycyny pracy oraz medycyny sportowej. Aktywnie działa jako członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy, Zarządu Wielkopolskiego Towarzystwa Medycyny Pracy oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, gdzie wybrano ją do Sądu Koleżeńskiego.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. B. Ziemska

Dr n. med. Beata Ziemska przeprowadza badania w zakresie chorób wewnętrznych, medycyny pracy oraz medycyny sportowej. Kwalifikuje osoby ubiegające się o pozwolenie na broń, przeprowadza badania kierowców, jak również badania profilaktyczne.

źródło: https://www.tourmedica.pl/lekarze/beata-ziemska/