Piłkarze Polonii Poznań wygrywają

Zawodnicy TS Polonii Poznań w wyjazdowym spotkaniu pokonali 1:2 drużynę Lechita Kłecko

Termin meczu spowodował prawdziwe trzęsienie ziemi w składzie Polonistów. W meczu nie mogło wziąć udziału 11 (!!!) zawodników grających systematycznie w tym sezonie. Praktycznie do ostatniego dnia przed meczem trwały zaawansowane prace nad kompletowaniem składu. Nikt tak naprawdę nie wyobrażał sobie oddania tego meczu walkowerem. Dzięki rozgrzanym do czerwoności telefonom, ostatecznie udało się namówić do wznowienia kariery 41 letniego Przemka Bartnickiego, zespół wsparł również nie grający od września Damian Rożewski, czy od listopada Maciej Bartyś oraz zmagający się od dłuższego czasu z kontuzją Dawid Łagodziński. Dostępu do bramki bronił natomiast nominalny pomocnik – Radek Matysiak (z rewelacyjnym zresztą skutkiem!).
Okoliczności nie sprzyjały, ale Polonia po raz kolejny pokazała, że nic tak nie mobilizuje jak sytuacje kryzysowe. Już w 15 minucie świetny odbiór Damiana Rożewskiego pozwolił na szybkie rozegranie z Przemkiem Bartnickim i Jędrkiem Ratajczakiem, który idealnie w tempo zagrał do niezawodnego Dominika Piosika, który umieścił piłkę w siatce. Zawodnicy z Kłecka jeszcze nie do końca zdążyli oswoić się z biegiem wydarzeń, a już było 2:0! Idealna wrzutka Dominika Piosika z rzutu wolnego i Patryk Tyrzyk głową podwyższył nasze prowadzenie, co pozwoliło na bezpieczne kontrolowanie wydarzeń do przerwy. Druga połowa to świetna gra w obronie, zaangażowanie całej drużyny i pewne interwencje Radka Matysiaka na bramce, co pozwoliło na dowiezienie korzystnego wyniku do końca spotkania (mimo chwili nieuwagi w samej końcówce)!

Ten mecz pokazał jak wielka i silna jest rodzina Polonii i jak wielu osobom nie jest obojętny jej los. Wielki szacunek dla chłopaków, którzy bez treningów i systematycznej gry postanowili po raz kolejny (i to z jakim skutkiem!) pomóc klubowi i kolegom w potrzebie. Osobne słowa uznania należą się też trenerowi Andrzejowi Ostańskiemu, który z materiału jaki dostał przed meczem stworzył drużynę, która jako pierwsza w tym sezonie wywiozła 3 punkty z Kłecka.

Źródło: Polonia Poznań – seniorzy