Pewne zwycięstwo seniorów

W meczu 20. kolejki grupy drugiej klasy B seniorzy Polonii Poznań wygrali ze Spartą Brody 9:0. Bramki dla drużyny Andrzeja Ostańskiego zdobywali Przemysław Bartnicki, Marcin Gorzejewski, Patryk Tyrzyk, Artur Janiszewski oraz Adam Kruś.

Spotkanie w Brodach rozgrywane było na miejscowym boisku o godzinie 12.00. Pomimo, że boisko nie do końca nadawało się do gry w piłkę, to Poloniści podeszli do tego meczu skoncentrowani i pełni profesjonalizmu.

Pierwsze kilkanaście minut upłynęło na przyzwyczajeniu się do murawy. Pierwsza bramka padła w 16. minucie. Piłkę przyjął Przemysław Bartnicki i uderzył z woleja. Napór trwał dalej, a kolejne okazje marnowali między innymi Adam Kruś po bardzo dobrej indywidualnej akcji oraz Piotr Mandrysz uderzając w słupek z bliskiej odległości. W 35. minucie padła druga bramka dla Polonii – dobrze wykonany rzut wolny zamknął Marcin Gorzejewski i mocnym strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Druga połowa pokazała, która drużyna jest lepiej przygotowana fizycznie – 7 strzelonych bramek dla Polonii. Strzelanie rozpoczął Patryk Tyrzyk, który w ciągu 45 minut zdobył aż 4 bramki! Dwie bramki zdobył także Adam Kruś, który potwierdził dobrą dyspozycję w całym meczu. Jedną bramkę dołożył również także Artur Janiszewski po celnym strzale głową.

Polonia Poznań – Sparta Brody (9:0)

Bramki: Bartnicki (18.), Gorzejewski (35.), Tyrzyk (50., 70., 84.), Janiszewski (63.), Kruś (74., 75.)

Skład: Dawid Pieniak – Łukasz Tuliszka – Piotr Mandrysz – Radosław Matysiak – Bartosz Kusztelski – Marcin Gorzejewski – Artur Janiszewski – Przemysław Bartnicki – Adam Kruś – Patryk Tyrzyk – Sławomir Stachowiak