Podsumowanie rundy oraz plany na wiosnę

Nasz partner medialny peryferiafutbolu.pl przeprowadził wywiad z zawodnikiem zespołu seniorów Radosławem Matysiakiem. Zapraszamy do lektury, cały wywiad w rozwinięciu. 

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Patrząc na tabelę, chyba nie macie prawa narzekać absolutnie na nic.

Dokładnie, możemy być naprawdę zadowoleni z naszej postawy w rundzie jesiennej. Naszym celem było wygranie wszystkich meczów i ten cel udało się zrealizować. Bilans bramkowy też mamy niczego sobie – nawet jak na warunki B-klasy 5 straconych bramek w 13 meczach to wynik zdecydowanie ponad normę. To dobry prognostyk przed nadchodzącą ciężką rundą, w której wszystkie spotkania rozegramy na wyjazdach.

Zrobiliście wielką furorę, ale czy był w tej rundzie jakiś moment przełomowy, który dał wam pozytywnego kopa na dalszą część rozgrywek?

Myślę, że pozytywne zmiany w szatni zaczęły się wraz z przyjściem trenera Andrzeja Ostańskiego. Wprowadził on kilka zasad, dzięki którym zespół, po bardzo słabych poprzednich dwóch sezonach wkroczył na właściwe tory. Trener stworzył w szatni pozytywną atmosferę, której wcześniej czasami brakowało, dzięki niej zespół mógł pokazać pełnię swojego potencjału.

Rozumiem, że na wiosnę mimo rozgrywania całej rundy na wyjazdach waszym celem będzie utrzymanie obecnej pozycji i awans?

Jedyną pozycją, która będzie nas zadowalać będzie pierwsze miejsce, każdy inny wynik będzie dla nas porażką. Na pewno z tą kadrą, którą teraz mamy jesteśmy w stanie powtórzyć wyczyn z rundy jesiennej. Mamy nadzieję, że pomimo tego, że wszystkie mecze będziemy rozgrywali na boiskach rywali, nie zwolnimy tempa i w następnym sezonie będziemy walczyli już o mistrzostwo klasy „A”.

Macie już gotowy cykl przygotowań do rundy wiosennej?

Póki co, jesteśmy na etapie roztrenowania, który potrwa do końca roku. Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną się pewnie mniej więcej w połowie stycznia. Na początku marca wyjedziemy na obóz przygotowawczy, aby jeszcze lepiej przygotować się do ciężkich, wiosennych meczów. Zarząd na pewno już pracuje nad pozyskaniem wartościowych sparingpartnerów, dzięki którym będziemy mogli sprawdzić się przed nadchodzącą rundą. Nie przewidujemy znaczących rewolucji w składzie, co najwyżej małe uzupełnienia kadry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *